Okolica

Goście Willi Dąbrowa z pewnością nie będą nudzić się w naszej uroczej miejscowości Dąbrówno. Wymarzone położenie pomiędzy dwoma jeziorami Dąbrowa Mała i Dąbrowa Wielka gwarantuje moc wrażeń związanych z wodną rekreacją i wycieczkami pieszymi czy rowerowymi wokół jeziora. Nasza miejscowość, choć niewielka, kryje w sobie niezwykłe zabytki, m.in. ruiny zamku krzyżackiego, fragmenty średniowiecznych murów miejskich, kościół metodystyczny z bogatymi polichromiami, kamieniczki, synagogę. Taka mnogość atrakcji na tym niewielkim obszarze a przy tym zaciszne położenie sprawiają, że odwiedzający nas urlopowicze są zachwyceni tym połączeniem.

Willa Dąbrowa stanowi również doskonałą bazę wypadową do zwiedzania wyjątkowych skarbów architektury i doskonałości natury, która w pełnej okazałości prezentuje się na całych Mazurach. Naszym gościom polecamy przede wszystkim odwiedzenie słynnych pól bitwy pod Grunwaldem, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, skansenu w Olsztynku, młynu wodnego w Rumianie. Ponadto zachęcamy do odwiedzenia parku krajobrazowego Wzgórz Dylewskich, szlaku kajakowego na rzece Wel a także pobliskich miast jak np. Lidzbark czy Działdowo o zabytkowej zabudowie i doskonałych walorach przyrodniczych.

Galeria

Copyright © 2014 - 2024 Willa Dąbrowa

Wszelkie teksty, zdjęcia i grafiki prezentowane na stronie willadabrowa.pl chronione są prawem autorskim. Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie w całości lub części bez pisemnej zgody jest zabronione.

projekt SITEPROMOTION
facebook google + twitter
strzałka do góry